Digitaalne trükk

Digitaalne printimine kangale ehk DTG

DTG-printimine käigus trükitakse digitaalne kujutis otse tootele, kasutades kangaprintimise uusimat tehnoloogiat. See protsess võimaldab printida kõrgekvaliteedilise täisvärvilise kujutise kangale ilma trükiraame valmistamata, mis teeb üksikeksemplaride  ja väikeste partiide valmistamise kiiremaks ja soodsamaks.

Digitaalne printimisega saab teostada kujundusi, mis on traditsioonilistele trükimeetoditele liiga keerulised – see võimaldab trükkida märksa detailsemat kujutist, kui näiteks siiditrükk.

Tehnoloogia

Digitaalse trüki seade on tegelikult tindiprinter, mis paberi asemel prindib tekstiilile.

Peale teiepoolset kujunduse kinnitamist, koostame trükifaili. Päris otse igasugust pildifaili, erinevalt tavalisest tindiprinterist, selle printeriga trükkida ei saa. Selleks, et pilt jõuaks soovitud kujul kangale, tuleb printeri jaoks ära määrata tindi kogus, aluskanga värv ja pildi asukoht alusplaadil.

Kui fail on trükkimiseks valmis, asetatakse toode printerisse spetsiaalsele karestatud lauale, mis takistab toote paigast nihkumist trükkimise ajal. Kuna trükipea tootega kokku ei puutu, vaid pritsib tindi trükitavale pinnale väikese vahemaa tagant, siis, erinevalt siiditrükist, saab printida kujundust ka üle taskute, õmbluste ja tõmblukkude. Printimist ei sega ka vooder, ega paks või mitmekihiline kangas, sest trükipea kaugust alusplaadi pinnast saab reguleerida. Siiski, väga kõrgeid väljaulatuvaid detaile ei tohi tootel olla, sest mida lähemal on trükipea kangale, seda parem on tulemus.

Värviliste kangaste puhul kaetakse trükitav pind eelnevalt eeltöötlusvahendiga, mis takistab tindi liigset kangasse imbumist ja tagab lõpptulemuseks erksamad värvid. Kuna printeri tindid on läbipaistvad, siis selleks, et värvilisel kangal värvitoonid õiged saaksid, tuleb kõigepealt trükkida alla kiht valget ja alles selle peale värviline kujutis. Seetõttu on värvilisele kangale printimine töömahukam ja natuke kallim.

Lõplik kuivatamine toimub tunnelahjus, kus värv kinnitub ja saavutab pesu- ja kulumiskindluse.

Millistele toodetele sobib digitaalne print?

Printimiseks sobivad erinevad tooted, mille kanga koostis on 100% puuvill või puuvill kuni 50%-lise polüestri või elastaani sisaldusega: t-särgid, pusad, dressipluusid, kotid, rätikud jne. Veebaasilised trükitindid sobivad ka lasteriiete trükkimiseks. Digitaalne trükk on pea sama pesukindel, kui siiditrükk.

Trükitulemus sõltub väga palju tootest endast. Mida siledama pinnaga on kangas, seda detailsem ja kvaliteetsem jääb trükk.

Kuidas trükki tellida?

Saatke meile oma kujundus (sobivad failid laiendiga .png, 1:1 mõõdus, resolutsiooniga 300 ppi). Vaatame selle üle ja  koostame hinnakalkulatsiooni. Kui sul ei ole sobivat faili, saame aidata ka kujunduse tegemisega või muuta printimise jaoks sobivaks ka muud pildi- või vektorfailid. Maksimaalne suurus, mida trükkida saame, on 355 x 406 mm.

Hinnakalkulatsiooni koostamiseks vajame:

  • Toodete kogust.
  • Prinditava kujunduse mõõtu (A5, A4, A3).
  • Kas trükitav kangas on valge või värviline.

Digitaalse trükiga tehtud tööd: