Logoga tooted

Kuidas leida ärikingituse juurde sobiv, saajat positiivselt üllatav sõnum?

Personaalne, vaimukas ja südamest tulev sõnum on ärikingituse juures üks olulisemaid detaile. Sageli ollakse aga kimpus – kust leida inspiratsiooni õige sõnumi leidmiseks? Tähendusega kingituse valimisest rääkisime eelmises postituses, nüüd aga anname ideid kingituse juurde sobiva soovi lisamiseks.

Kui juba on teada, mis vahvat sõnumit on soov edastada, siis jääb üle leida selle juurde sobiv toode. Näiteks, kui sõnum annab edasi kuuma tervituse, on sobilikud tooted näiteks müts, kindad, pleed, küünal või tee, mis seostuvad sõnaga „soojus”. Kui on olukord vastupidine ehk sõnumit pole, aga kink on, siis tuleks mõelda, mida inimesed selle tootega teevad, kus ja kuidas seda kasutavad. Näiteks kinkides bränditud veepudeli, sobivad sinna juurde sõnumid, mis on seotud tervise, järjepidevuse ja sportlikkusega, sest inimesed võtavad sageli veepudeli kaasa metsamatkale või jõusaali. Näiteks „Sport on edu” või „Vesi on tervise alus”. 

Kust aga leida inspiratsiooni sõnumite väljamõtlemiseks?

Guugeldamine on alati abiks 

Kõige lihtsam ja kiirem võimalus on lihtsalt internetis ringi surfata ja mõtteid koguda, pannes Pinteresti või otsingumootorisse näiteks väljendid „corporate gift ideas” või „gift ideas with a message”.

Tsitaadid, luuletused, vanasõnad ja mõistatused

Kui sobivat sõnumit on raske leida, siis võtke appi tsitaadid, vanasõnad, mõistatused ja luuletused, mida saaks kingitusega ühildada. Otsige julgelt inspiratsiooni temaatiliste luuletuste, tuntud autorite tsitaatide seast või internetist vanasõnade kogumikest. Näiteks sobivad veepudelile vanasõnad „Liikuv vesi läheb selgemaks, seisev vesi pahemaks” või „Mis see on – laeva kannab, aga liivatera ei kanna? Vastus: Vesi.” 

Sõnamängud ja aforismid

Lõbusaks lahenduseks on kindlasti sõnamängud ja aforismid, kuid siin tuleb olla enne sellise kingituse tegemist veendunud, et sihtrühm saab aru, mis on sõnamängu või naljaga on tegu. Näiteks kui ettevõtte või inimese nimi on Pilv, võib ütluse „Pill tuleb pika ilu peale” muuta humoorikaks sõnumiks „Pilv tuleb pika ilu peale”. Üks naiste mootorrattaseltskond trükkis oma dressipluusidele mõtte: „Igal mut(r)il on hing”, mis tähendas naljatledes, et nii naised kui ka nende mootorrattad on elavad hinged.

Sõnumi saab siduda ka ametiga

Ehk sobib mängu tuua ka inimese või seltskonna amet või sihtrühm, näiteks kui kõik kingisaajad on müügijuhid, sekretärid, bussijuhid või näitlejad, saab sõnumi siduda nende töökohaga seotud võlude ja valudega. Nii tekib neil kohe äratundmisrõõm. Näiteks „Näitleja ei ole papagoi” või „Hea sekretär on ettevõttele õnnistus”.

Mõelge kingisaaja isiksusele

Mõelge kingisaaja isiksusele, huvidele ja väärtustele. Kasutage seda teavet, et valida teda isiklikult kõnetav sõnum. Selleks on hea teada, kas ta on hea huumorimeelega või pigem tõsine inimene? Armastab ta romantikat või on tema jaoks oluline sport?

Siirus viib sihile

Kõige tähtsam on olla siiras, aus ja avatud. Kingi sõnum peab näitama, et saaja pärast ollakse vaeva näinud – seega tuleb olla loov ja valida südamest tulev sõnum. Ja kui sõnumiga head ideed ei tule, saab alati kujundusega mängida. Näiteks jõusaalitöötajatele on vahva kink humoorikas taaskasutatav kandekott, mille kujundus jätab mulje nagu selle kandja kannaks käes suurt hantlit.

Ja kui tõesti ühtegi muud hiilgavat ideed ei tule, siis nimeline kingitus on alati kindlapeale minek. Igale inimesele poeb hinge tema enda nime kandvad esemed, seega nimeline kruus, pusa või pastapliiats on eriline mälestus.

Kingituste, sõnumite ja ideedega on Kruze Disain meeskond Sind alati valmis aitama!

Kruze Disain soovib kinkimise rõõmu ja brändimise tarkust! 

Kruze Disain pakub Eesti mitmekesisemat masinaparki äri- ja reklaamkingituste toodete trükiks alates siidi-, tampo- ja digitaalsest trükist kuni kuumpress-, sublimatsioon- ja UV-trüki ning tikkimiseni. Kuna tootmine toimub Eestis kohapeal, on teenus kiire ja paindlik.

#kruzedisain #kruze #disain #logo #kuumpresstrükk #eluviis #bränding #hooldus #tootehooldus #logoga #reklaamkink #ärimeene #ärikingitus #kingitus #planeerimine #reklaammeened #kinkekomplektid #giftset #personaliseeritud #korporatiivkingitused #nimelisedkingitused #kingidkollektiivile #kingitused #tsärgid #koostöö #kingiideed #uusärihooaeg #sügistooted #ärihooaeg #kingidpartneritele