Tikkimine

Masintikand on logode või kujutiste toodetele pealekandmine niidi ja nõela abil. Kujutise tikib tootele tikkimismasin kujundaja poolt joonistatud programmi alusel. Tikkimine on hea kujundusmeetod, kuna tikand jätab luksuslikuma mulje, andes tootele rohkem lisaväärtust. Tikand on vastupidav ning võimaldab logo peale kanda paljudele erinevatele valmistoodetele ja detailidele.

Millised tooted sobivad tikkimiseks?

Tikkida võib peaaegu kõigile tekstiiltoodetele: dressipluusid, fliisid, joped, kudumid, polosärgid, froteerätikud, pleedid, kotid, mütsid, spordirõivad ja muidugi tööriided, kuna tikand on väga kulumiskindel.

Milliseid materjale kasutame tikkimiseks?

Kuigi tikkimisprotsessis kasutatakse erinevat tüüpi niite, on masintikandis kaks kõige levinumat viskoos ja polüester. Milline neist on parem, sõltub enamasti isiklikest eelistustest ja soovitud lõpptulemusest. Mõned eelistavad viskoosi loomulikku läiget, teised aga elastset polüestrit. Pakkumaks oma klientidele suuremaid valikuvõimalusi, on meil kasutuses mõlemad. Madeira niidivalikust leiab üle 300 tooni, nende hulgas ka metallik-, järelhelenduvad jm. efektniidid.

Kuidas tikandit tellida?

Saatke meile oma kujundus (sobivad failid laiendiga .cdr, .ai, .pdf, .eps, .psd, ..jpg, .bmp, .tif). Vaatame selle üle, pakume välja parima lahenduse selle teostamiseks tikandina ja koostame hinnakalkulatsiooni.

Hinnakalkulatsiooni koostamiseks vajame:

  • Tikitavate toodete kogust.
  • Pistete arvu, mille saame tuletada kujunduse alusel.
  • Info vajalike lisatööde kohta – õmblustööd voodri avamisel, millel puudub tõmblukk; tikitud embleemide tootele õmblemine jne.

Milline on töötsükkel?

Peale teiepoolset kujunduse kinnitamist koostatakse tikkimisprogramm.

  • Vastavalt soovitud kujundusele sisestatakse programm ja seadistatakse tikkimismasin.
  • Kujundus tikitakse tootele.
  • Toodetelt puhastatakse niidijäägid ja kontrollitakse tikandi kvaliteeti, misjärel tooted pakitakse.

Tikandiga tehtud tööd: