Tampotrükk

Tampotrükk on parim viis logode pealekandmiseks ümara, nõgusa või ebakorrapärase kujuga toodetele. See võimaldab trükkida väga peeneid jooni ja detailseid kujutisi, mida näiteks siiditrükis teostada ei saa.

Tehnoloogia

Kujutise kandmiseks tootele kasutatakse silikoonist patju ehk tampoone – siit ka nimetus tampotrükk. Sõltuvalt trükitava toote kujust, logost ja trükivärvist kasutatakse erineva kuju ja elastsusega tampoone. Erinevatele materjalidele trükkimiseks kasutatakse erinevat tüüpi värve – plastikule, metallile ja keraamikale ei saa trükkida samade värvidega.

Maksimaalse trükipinna mõõt sõltub trükitava eseme kujust ja trükiplaadi mõõdust. Tasapinnalistele esemetele saame trükkida maksimaalselt 70 x 70 mm. Silindrikujuliste toodete puhul määrab trükipinna suuruse toote läbimõõt – reeglina on suurim võimalik trüki laius pool toote läbimõõdust.

Selleks, et sinu logo jõuaks tootele, tuleb läbida järgmised etapid:

 1. Iga trükitöö algab kujundusest. Kui kliendi poolt on olemas nõuetele vastav kujundusfail, milles on näidatud trükitav logo, selle asukoht ja värvid, saab tellimuse kohe töösse anda. Juhul, kui kliendil kujundusfaili ei ole, teeme selle ise. Kliendiga koostöös valime toote, määrame ära logo asukoha ja suuruse ning saadame lõpliku kujunduse kliendile kinnitamiseks.
 2. Trükitavast pildist või logost tehakse värvilahutus – iga kujutises olev värv prinditakse eraldi kilele, sest iga värvi kohta tuleb teha eraldi film ja trükiplaat. Meie saame trükkida korraga kuni 3 täisvärvi, värviüleminekuid tampotrükis trükkida ei saa.
 3. Film asetatakse emulsiooniga kaetud trükiplaadile ja valgustatakse UV-valguslaual. Valgustatud osa emulsioonist kinnitub, filmil oleva musta kujutise ala jääv osa aga ilmutatakse ja söövitatakse. Nii jääb trükiplaadile logo kujutis, mis on plaadi pealispinnast veidi sügavam.
 4. Valmis trükiplaat kinnitatakse trükimasinale ja seatakse väga täpselt paika. Kuna värvid trükitakse järjest, igaüks erineva trükiplaadi ja tampooniga, on täpne seadistus oluline, et värvid satuksid tootel täpselt õigele kohale.
 5. Iga trükitava toote jaoks tehakse spetsiaalne vorm, millesse toode trükkimisel asetatakse. Vorm on vajalik selleks, et toode trükkimise käigus paigast ei liiguks ja et kõik tooted asetuksid masinas samale kohale, mis tagab, et ka logo kõigil toodetel tuleb täpselt samasse kohta. Sellepärast ei saa trükkida mitut värvi tootele, mille pealispind on ebastabiilne, või mida ei ole võimalik kindlalt fikseerida, kuna sellisel juhul ei saa me garanteerida värvide täpset kokkutrükki.
 6. Trükkimine ise meenutab templi löömist. Värviga täidetud anum liigub üle trükiplaadi ja täidab plaadile söövitatud logo kujutise värviga. Tampoon võtab trükiplaadilt värvi enda külge ja järgmise vajutusega kannab selle üle tootele.
 7. Erinevate materjalide jaoks mõeldud värvid vajavad kuivamiseks erinevat temperatuuri, nii et lõplik kuivatamine toimub kas õhu käes või tunnelahjus.

Millistele toodetele sobib tampotrükk?

Tampotrükki saab teha väga erinevatele toodetele ja materjalidele. Meie teeme tampotrükki peamiselt kõvapinnalistele toodetele: kirjutusvahendid, võtmehoidjad, termosed, kruusid, vaasid, mapid, mälupulgad jne, aga trükkida saab ka näiteks tekstiilile (pesujuhised tooteetiketid jms.).

Trükitulemus sõltub paljuski ka tootest endast. Mida siledama pinnaga on toode, seda detailsem ja ühtlasem jääb trükk.  Vaata sobivaid tooteid meie tootevalikust.

Millised on nõuded kujundusfailidele?

Logode kandmiseks toodetele tampotrükis vajame kujundusfaile vektorgraafikas. Sobivad faililaiendid on: .pdf, .cdr, .ai, .eps. Tekstid peaksid olema kurvitud (muudetud vektorkujutiseks) ja värvid määratud Pantone (PMS) värvikaardi järgi.

Kui sul ei ole sobivat faili, saame aidata ka kujundusteenusega. Võta meiega julgesti ühendust – vajadusel saame logo vektoriks joonistada või luua kliendi nägemuse järgi täiesti uue kujunduse.

Kuidas tampotrükki tellida?

Saatke meile oma kujundus. Vaatame selle üle, pakume välja parima lahenduse selle teostamiseks tampotrükis ja koostame hinnakalkulatsiooni.

Hinnakalkulatsiooni koostamiseks vajame:

 • Trükitavate toodete kogust.
 • Infot toote kuju ja materjali kohta.
 • Värvide arvu, mille saame teie poolt saadetud kujundusest.
 • Infot vajalike lisatööde kohta – pakendamine jms.

Tampotrükis tehtud tööd: