Sublimatsioontrükk

Sublimatsioontrükis ei kanta kujutist toote pinnale, vaid materjali sisse, nii et käega katsudes ei ole võimalik vahet teha trükiga ja ilma trükita pinna vahel. See tagab trüki hea püsivuse – trükk ei kulu maha, värvikiht ei vähenda kanga hingavust ja venib koos tootega, ilma et hakkaks pragunema.

Tehnoloogia

Sublimatsioontrüki värvid on läbipaistvad, seetõttu kasutatakse seda trükimeetodit üldjuhul valgetel toodetel. Põhimõtteliselt on võimalik trükkida ka värvilisele pinnale, aga sealjuures tuleb arvestada, et aluspinna värv seguneb trükitava värviga, mistõttu värvitoonid muutuvad. Näiteks sinise värvi trükkimisel kollasele särgile on tulemuseks sinakasroheline. Värvilistele toodetele võib trükkida näiteks mustaga.

  1. Peegelpildis kujutis prinditakse sublimatsiooniprinteriga spetsiaalsele siirdepaberile.
  2. Paber asetatakse tootele trükitud pool vastu toodet ja kuumutatakse pressi all ettenähtud aja. Kuumutamise käigus muutub värv tahkest olekust gaasiliseks ja värvi molekulid imbuvad toote materjali sisse.

Kuna kujutise trükkimiseks kasutatakse printerit, siis seavad printeri ja paberi mõõdud piirangud trüki suurusele. Meie saame trükkida kuni A3 mõõdus (297 x 420 mm) kujutisi. Trükkida ei saa üle õmbluste, sest õmbluste juures on pressi surve ebaühtlane ja seetõttu ei kandu värv korralikult tootele.

Millistele toodetele sobib sublimatsioontrükk?

Sublimatsioontrükki saab teha rõivastele ja muudele tekstiiltoodetele (vihmavarjud, kotid, rätikud, põlled, torusallid), mille kangas sisaldab vähemalt 70% polüestrit ja kõvapinnalistele toodetele (kruusid, termoskruusid, puzzled, kohvrilipikud), mille pind on kaetud spetsiaalse kihiga.

Tekstiiltoodete puhul on oluline, et toode kannataks kuumust vähemalt 200°C ilma, et selle tekstuur pressi all muutuks – mõnedele särkidele võib kuumutamisel jääda väga tugev pressi jälg. Seetõttu soovitame kasutada spetsiaalseid sublimatsioontrükiks mõeldud särke, muude rõivaesemete puhul on vajalik eelnev katsetamine.

Sublimatsioontrükk sobib eriti hästi spordisärkide trükkimiseks, sest see on vastupidav sagedasele pesemisele ja ei vähenda toote hingavust. Kuna puudub keerukas ettevalmistusprotsess ja hind ei sõltu trükitavate värvide arvust, sobib sublimatsioon ka väikeste partiide või üksikute toodete trükkimiseks.

Juhul, kui on kiiresti vaja väikest kogust mitmevärvilise trükiga või nimelisi kruuse, on sublimatsioontrükk samuti parim lahendus.

Millised on nõuded kujundusfailidele?

Logode kandmiseks toodetele sublimatsioontrükis sobivad nii vektorgraafika- kui ka pildifailid. Sobivad faililaiendid on: .pdf, .cdr, .ai, .eps. .jpg, .png, .tif, .psd. Vektorfailis peaksid tekstid olema kurvitud (muudetud vektorkujutiseks). Pildifailid peaksid olema 1:1 mõõdus, resolutsiooniga 300 ppi.

Kui sul ei ole sobivat faili, saame aidata ka kujundusteenusega – võta meiega julgesti ühendust.

Kuidas sublimatsioontrükki tellida?

Saatke meile oma kujundus. Vaatame selle üle ja koostame hinnakalkulatsiooni.

Hinnakalkulatsiooni koostamiseks vajame:

  • Trükitavate toodete kogust.
  • Logo suurust.

Sublimatsioontrükiga tehtud tööd: