Siiditrükk

Siiditrükk võimaldab trükkida paljudele erinevatele toodetele ja materjalidele. Värvikiht on väga hea katvusega, tulemus on vastupidav ja kulumiskindel.

Tehnoloogia

Kujutise kandmiseks tootele kasutatakse metallraamile pingutatud poorset kangast. Algselt kasutati kangana siidi – siit ka nimetus siiditrükk. Tänapäeval on kasutusel siidist vastupidavamad sünteetilised materjalid: nailon ja polüester.

Sõltuvalt trükitava toote materjalist, trükitavast kujutisest ja erinevatest trükivärvidest kasutatakse erineva võrgusilma suurusega kangaid. Mida väiksema silmaga on võrk, seda väiksemaid kujutisi ja peenemaid jooni saab trükkida. Samas jälle nõuavad mõned värvid ja materjalid jämedamat võrgusilma, mis seab piirid trükitava kujutise miinimummõõtudele. Maksimaalse trükipinna mõõdu määrab ära raami suurus.

Erinevatele materjalidele trükkimiseks kasutatakse erinevat tüüpi värve – puuvillasele ja sünteetilisele materjalile, metallile ning keraamikale ei saa trükkida samade värvidega.

Selleks, et sinu logo jõuaks tootele, tuleb läbida järgmised etapid:

  1. Iga trükitöö algab kujundusest. Kui kliendi poolt on olemas nõuetele vastav kujundusfail, milles on näidatud trükitav logo, selle asukoht ja värvid, saab tellimuse kohe töösse anda. Juhul, kui kliendil kujundusfaili ei ole, teeme selle ise. Kliendiga koostöös valime toote, määrame ära logo asukoha ja suuruse ning saadame lõpliku kujunduse kliendile kinnitamiseks.
  2. Trükitavast pildist või logost tehakse värvilahutus – iga kujutises olev värv prinditakse eraldi kilele, sest iga värvi kohta tuleb teha eraldi film ja trükiraam. Saame trükkida korraga kuni 6 täisvärvi või neljavärvitrükki läbi CMYK-värvide.
  3. Kangas trükiraamil kaetakse valgustundliku emulsiooniga. Film asetatakse emulsiooniga kaetud kangale ja kangast valgustatakse UV-lampidega valguslaual. Valgustatud osa emulsioonist kinnitub, filmil oleva musta kujutise ala jääv osa aga pestakse maha. Nii jääb raamile logo kujutis, mis laseb värvi läbi, ülejäänud ala on aga emulsiooniga kaetud.
  4. Valmis raamid kinnitatakse trükikarusellile ja seatakse väga täpselt paika. Kuna värvid trükitakse järjest, igaüks erineva raamiga, on oluline, et värvid satuksid tootel täpselt õigele kohale.
  5. Toode asetatakse spetsiaalse liimiga kaetud trükilauale. Liim on vajalik selleks, et toode trükkimise käigus paigast ei liiguks. Sellepärast ei saa näiteks trükkida mitut värvi toodetele, millel on mitu kihti kangast või ei pääse voodri vahele – kui toodet ei ole võimalik kinnitada lauale, nii et see ei ligu, siis ei saa garanteerida värvide täpset kokkutrükki.
  6. Tõmmates raakliga värvi üle siidiraamil oleva logo kujutise surutakse värv läbi võrgu tootele. Enne iga järgmise värvi trükkimist tuleb eelnev värv kuivatada.
  7. Lõplik kuivatamine toimub tunnelahjus, kus värv kinnitub ja saavutab pesu- ja kulumiskindluse.

Millistele toodetele sobib siiditrükk?

Siiditrükki saab teha väga erinevatele toodetele ja materjalidele. Meie teeme siiditrükki peamiselt rõivastele ja muudele tekstiiltoodetele (t-särgid, dressipluusid, joped, kotid, vihmavarjud jne), aga ka kõvapinnalistele  oodetele (mapid, karbid, märkmikud) ja paberile (paberkotid, kaardid, visiitkaardid). Trükkida saab ka kõvapinnalistele silindrikujulistele esemetele (kruusid, klaasid, termosed, pastapliiatsid).

Trükitulemus sõltub paljuski ka tootest endast. Mida siledama pinnaga on toode, seda teravam ja ühtlasem jääb trükk. Voodriga tekstiiltoodete (joped, mantlid, kotid) puhul on oluline, et vooder oleks avatav ja trükilaua saaks asetada voodri vahele. Meie tootevalik on koostatud just neid parameetreid silmas pidades.

Millised on nõuded kujundusfailidele?

Logode kandmiseks toodetele siiditrükis vajame kujundusfaile vektorgraafikas. Sobivad faililaiendid on: .pdf, .cdr, .ai, .eps. Tekstid peaksid olema kurvitud (muudetud vektorkujutiseks) ja värvid määratud Pantone  (PMS) värvikaardi järgi. Erandiks on pildid, mida trükime läbi neljavärvitrüki CMYK-värvidega. Sellisel juhul sobivad lisaks ka rastergraafika failid: .tif, .psd, .jpg, .png. Fail peaks olema CMYK värviruumis, 1:1 mõõdus ja  resolutsiooniga 200-300 dpi.

Kui sul ei ole sobivat faili, saame aidata ka kujundusteenusega. Võta meiega julgesti ühendust – vajadusel saame logo vektoriks joonistada või luua kliendi nägemuse järgi täiesti uue kujunduse.

Kuidas siiditrükki tellida?

Saatke meile oma kujundus. Vaatame selle üle, pakume välja parima lahenduse selle teostamiseks siiditrükis ja koostame hinnakalkulatsiooni.

Hinnakalkulatsiooni koostamiseks vajame:

  • Trükitavate toodete kogust.
  • Toote kuju ja materjali koostist.
  • Värvide arvu, mille saame teie poolt saadetud kujundusest.
  • Info vajalike lisatööde kohta – õmblustööd voodri avamisel, millel puudub tõmblukk; trükitud embleemid, embleemide tootele õmblemine jne.

Siiditrükiga tehtud tööd: