Logoga tooted

Kuidas õigesti hooldada tikandiga tooteid?

Tikand on vastupidav ja hea võimalus logo pealekandmiseks paljudele erinevatele valmistoodetele ja detailidele. Ühtlasi on tikkimine põnev kujundusmeetod, kuna jätab luksuslikuma mulje, andes tootele rohkem lisaväärtust. Tänu kulumiskindlusele on võimalik tikkida peaaegu kõikidele tekstiiltoodetele, näiteks dressipluusidele, fliisidele, jopedele, kudumitele, polosärkidele, froteerätikutele, pleedidele, kottidele, mütsidele, spordirõivastele ja muidugi tööriietele. Kõige olulisem on meeles pidada, et õige hooldus tagab tikandi kauakestva ja esindusliku välimuse. Kuidas õigesti hooldada tikandiga tooteid?

Kruze Disain kasutatab tikkimisniite, mis vastavad Öko-tex I klassi sertifikaadile. Tikandiga toote pesemisel on olulisim jälgida nii toote kui ka niidi lubatud pesutemperatuuri. Tähtis on valida pesemisel nendest kahest ettekirjutatud temperatuurist madalam. Oluline on kõikide tikanditega toodete puhul vältida tikandi pinna kokkupuutumist takjakinnitusega, kuna kinnitusse takerdunud niit võib lahti rebides katkeda ja põhjustada tikandi edasise hargnemise.

Viskoosniidiga tikandi hooldusjuhend. Viskoosniit ei talu pleegitamist (valgendamine).. Pesuvee temperatuur ei tohiks ületada 90-kraadi, talub triikimisel kõrgemat temperatuuri kui polüesterniit seda kuni 210-kraadi. Viskoosniidiga tikandi korral on trummelkuivatus lubatud madalal temperatuuril.

Polüesterniidiga tikandi hooldusjuhend. Polüesterniidiga tikandi puhul on hea teada, et pleegitamine (kloori- ja kivipesu) on lubatud. Tegemist on tuleohtliku niidiga: see on kiiresti sulav ja plahvatusohtlik. Pesuks tuleb valida kuni 90-kraadine vesi ja triikida on lubatud kuni 140-kraadise kuumusega. Tikandile, mis on tehtud polüesterniidiga, on lubatud madalal temperatuuril nii trummelkuivatus kui kuivpuhastus.

Metallikniidiga tikandi hooldusjuhend. Selle tikandi puhul on suurim lubatud pesutemperatuur kuni 60 kraadi. Metallikniidiga tikandit tohib triikida vaid kuni 90-kraadise kuumusega. Madalal temperatuuril võib seda tikandit ka trummelkuivatada. Mõõdukas kuivpuhastus ja pleegitamine (kloori- ja kivipesu) on metallikniidiga tikandi puhul lubatud. 

Kui soovid rohkem informatsiooni tikandi omadustest, valmistamisest ja tellimisest, siis vaata ka siia: http://kruze.ee/et/tikkimine/

Kruze Disaini tootevalikust leiad kindlasti sobiva ja personaalse kingituse igale kliendile, töötajale ja koostööpartnerile. Võta meiega ühendust kruze@kruze.ee ja leiame üheskoos Sinu ettevõttele parimad lahendused!


#kruzedisain #kruze #disain #logo #tikkimine #pesemisvõimalused #logoga #reklaamkink #ärimeene #ärikingitus #kingitus #planeerimine #reklaammeened #jõulukingitused