Eelmises postituses keskendusime tikandiga toodete hooldusele. Kuidas aga õigesti hooldada sellist tekstiili, millele on kujutis kantud kuumpressi meetodiga? Kuumpresstrüki puhul ei trükita kujutist tootele värvidega, vaid see lõigatakse välja õhukesest termosiirdekilest, mis kuumutatakse pressi abil kangale. Väga sageli küsitakse meilt, kuidas pesta ja triikida termosiiratud logodega esemeid neid kahjustamata.
Selleks, et hooldamine võimalikult lihtne oleks, jagame teiega põhireegleid ja hooldamise juhiseid. Järgides neid lihtsaid hoolduseeskirju, pikendate oluliselt trükitud logode eluiga.
24 tunni reegel. Vältimaks tootele pressitud kile lahti tulemist või pragunemist, soovitame peale logo tootele pressimist oodata pesemisega vähemalt 24 tundi. See on minimaalne aeg, et kile alumine kiht saaks tootele kinnituda ja liim tungida kanga kiududesse.
Ei keemilisele puhastusele. Tooted, millele on pildid või logod lisatud kuumpresstrüki tehnikaga, ei kannata keemilist puhastust või kuivpuhastuses kasutatavaid tehnoloogiaid. Need võivad kilet kahjustada. Siiski on mõned materjalid, millel on kuivpuhastus lubatud – uurige täpsustust valmistajalt!
Pööra pahupidi. Nipp, mis ei lase kaotada toodetel oma esialgset välimust ja kehtib ka kuumpresstrükiga toodete puhul – peske ja kuivatage tooteid pahupidi pööratuna. Kuna pesemise ja kuivatamise ajal hõõruvad riided üksteist, eriti kui toodetel on näiteks nööpe ja tõmblukke, siis taoline hõõrdumine võib logo kriimustada või lausa maha koorida.
Minimaalne pesutemperatuur. Soovitame tooteid pesta võimalikult madala temperatuuriga. Kõrge temperatuuriga pesu võib nõrgendada liimi või põhjustada termokile kiiret kulumist.
Kasuta õrna pesuvahendit. Kui on soov säilitada logo hea välimus pikaks ajaks, tuleks kasutada pesemisel õrna pesuvahendit. Ükski pesuvahend, mis lubab võidelda plekkidega või mis sisaldab muid erilisi lisaaineid, ei ole õrn pesuvahend. Valgendavate omadustega pesupulbrid või -geelid võivad samuti trükki kahjustada.
Klassikaline kuivatusmeetod. Olgugi, et klassikaline riputuskuivatus on kõige aeglasem meetod termosiirdekilega riiete kuivatamiseks, on see siiski kõige ohutum. Kui sellegipoolest on toodet vaja kiiremini kuivatada, soovitame seda kuivatisse panna vaid õrna programmiga.
Triigi teadlikult. Kuna triikraua kõrge temperatuur võib hakata kuumpressitud materjali sulatama ja toote rikkuda, pole otsene triikimine kuumpresstrükitud kohale sobilik. Enne termokilega rõivaste triikimist katke trükk pärgamentpaberi või puuvillase lapiga ja seadke triikraud võimalikult madalale temperatuurile või aurutuse programmile. Teine võimalus on keerata toode triikimiseks pahupidi.
Meie tootevalikus on ka mõned efektkiled, mis vajavad eriti õrna lähenemist ja ei kannata masinpesu. Lisainformatsiooni käsipesu vajalikkusest saad uurida Kruze kogenud töötajatelt!
Meie poolt kasutatavad kuumpresskiled vastavad STANDARD 100 by OEKO-TEX® I tooteklassile: tekstiil ja materjalid, mis on sobilikud ka imikutele ja kuni 3-aastastele väikelastele.väikelastele.
Kui soovid lugeda lähemalt kuumpresstrüki omadustest, valmistamisest ja tellimisest, siis vaata ka siia: http://kruze.ee/et/kuumpresstrukk/.
Kruze Disaini tootevalikust leiad kindlasti sobiva ja personaalse kingituse igale kliendile, töötajale ja koostööpartnerile. Võta meiega ühendust kruze@kruze.ee ja leiame üheskoos Sinu ettevõttele parimad lahendused!
#kruzedisain #kruze #disain #logo #kuumpresstrükk #hooldus #tootehooldus #pesemisvõimalused #logoga #reklaamkink #ärimeene #ärikingitus #kingitus #planeerimine #reklaammeened #jõulukingitused