Kuumpresstrükk

Kuumpresstrükk on hea meetod logode kandmiseks rõivastele ja muudele tekstiiltoodetele, eriti kui tegemist on üksikute toodete või väikeste partiidega, kuna puudub keerukas ja kallis ettevalmistusprotsess.

Tehnoloogia

Kuumpresstrüki puhul ei trükita kujutist tootele värvidega, vaid lõigatakse välja õhukesest termosiirdekilest, mis kuumutatakse pressi abil kangale. Kuumpressmeetodil teeme ka näiteks helkurtrükki.

Soovitud värvitooni saavutamiseks on kaks võimalust. Kui leiame sobivat värvi kile juba valmis värviliste kilede valikust, saab logo spetsiaalse lõikuriga kohe välja lõigata. Kui sobivat värvi kilet ei leidu, või on logos kasutatud palju värve või värviüleminekuid, prindime esmalt soovitud kujutise valgele termosiirdekilele ja lõikame seejärel välja.

Selleks, et sinu logo jõuaks tootele, tuleb läbida järgmised etapid:

Iga trükitöö algab kujundusest. Kui kliendi poolt on olemas nõuetele vastav kujundusfail, milles on näidatud trükitav logo, selle asukoht ja värvid, saab tellimuse kohe töösse anda. Juhul, kui kliendil kujundusfaili ei ole, teeme selle ise. Kliendiga koostöös valime toote, määrame ära logo asukoha ja suuruse ning saadame lõpliku kujunduse kliendile kinnitamiseks.

  1. Lõikuri või printeri jaoks koostatakse fail, milles on ära näidatud lõikejoon, mida mööda kujutus tuleb välja lõigata. Kuumpresstrükiks kasutatav kile on tegelikult kahekihiline. Lõikur lõikab läbi ainult kangale pressitava kilekihi, jättes samal ajal terveks siirdekile, mis hoiab logo elemente kuni kangale pressimiseni koos. Kuna kujutis lõigatakse välja mehaaniliselt terava noaga, siis ei ole kuumpresstrükis võimalik trükkida väga pisikesi detaile.
  2. Üleliigne värviline kile eemaldatakse, nii et siirdekile külge jääb järgi ainult väljalõigatud logo
  3. Trükitav toode asetatakse pressi lauale ja paigutatakse väljalõigatud logo sobivale kohale. Õige temperatuuriga pressiplaat vajutatakse kindla survega ja kindlaksmääratud ajaks tootele, mille käigus kile küljes olev liim aktiveerub ja kile kinnitub kangale. Jahtudes eemaldatakse siirdekile.
  4. Toode pakendatakse.

Millistele toodetele sobib kuumpresstrükk?

Kuumpresstrükki saab teha erinevatele tekstiiltoodetele: joped, t-särgid, dressipluusid, mütsid, kotid, jne. Sobivad nii puuvillane kui ka sünteetilised materjalid, ainus eeldus on, et materjal kannataks kuumutamist. Voodriga jopede puhul on oluline, et pressi laua saaks asetada voodri vahele. Koheva voodri asetamisel kuuma pressi alla on oht, et vooder võib kokku vajuda.

Eriti palju leiab kuumpresstrükk kasutamist spordiriietele logode ja mängijate numbrite peale kandmisel. Kuna puudub kulukas ettevalmistusprotsess (nagu näiteks siiditrüki puhul), on üksikute toodete ja väikeste partiide trükkimine selle meetodiga soodsam.

Milliseid materjale kasutame?

Termosiirdekilede valikus on palju erinevaid värve ja ka efektkilesid (kuldne, hõbedane, helkur, fosfor jne). Selleks, et pakkuda klientidele võimalikult laia valikut, kasutame erinevate tootjate kilesid. Kile valikul on määrava tähtsusega ka trükitava toote materjal.

Millised on nõuded kujundusfailidele?

Logode kandmiseks toodetele kuumpresstrükis vajame kujundusfaile vektorgraafikas. Sobivad faililaiendid on: .pdf, .cdr, .ai, .eps. Tekstid peaksid olema kurvitud (muudetud vektorkujutiseks) ja värvid määratud Pantone  (PMS) värvikaardi järgi.

Kui sul ei ole sobivat faili, saame aidata ka kujundusteenusega. Võta meiega julgesti ühendust – vajadusel saame logo vektoriks joonistada või luua kliendi nägemuse järgi täiesti uue kujunduse.

Kuidas kuumpresstrükki tellida?

Saatke meile oma kujundus. Vaatame selle üle, pakume välja parima lahenduse selle teostamiseks kuumpresstrükis ja koostame hinnakalkulatsiooni.

Hinnakalkulatsiooni koostamiseks on meil vaja teada:

  • Trükitavate toodete kogust.
  • Toote kuju ja materjali koostist.
  • Logo suurust ja värve, mille saame teie poolt saadetud kujundusest.
  • Infot vajalike lisatööde kohta – õmblustööd voodri avamisel, millel puudub tõmblukk.

Kuumpresstrükiga tehtud tööd: