Logoga tooted

Talveriiete isolatsioonimaterjalid

Kui eelmine kord rääkisime materjalidest, mis hoiavad meid vihmase sügisilmaga kuivana, siis nüüd on sobilik ette võtta materjalid, mis hoiavad meid talvises pakases soojana.

Kuidas isolatsioonimaterjalid töötavad?

Füüsikaseaduste kohaselt liigub soojus alati soojemalt alalt külmale alale, püüdes saavutada temperatuuride võrdsustumist. See, kui palju meie keha soojust kaotab, sõltub paljudest teguritest, näiteks: kehatemperatuur, välistemperatuur, tuule kiirus ja isolatsioonikihi paksus. Soojustusmaterjal seob oma kiudude vahele liikumatut õhku. Õhk on halb soojusjuht, nii et mida rohkem materjal õhku seob, seda paremini see sooja hoiab. Soojapidavusele aitavad kaasa ka tuult pidav pealismaterjal ja soojust kehale tagasi peegeldav vooder.

Rõivaste soojustusmaterjalid jagunevad laias laastus kaheks: looduslikud ja sünteetilised.

Looduslikest materjalidest on üleriietes enim kasutatav udusulg. Rõivastes kasutatakse peamiselt pardi ja hane udusulgi. Oma soojapidavuse ja kaalu suhtelt on see siiani parim soojustusmaterjal. Sulg on kerge, hea soojapidavusega ja samas ka väga hästi kokku pakitav. Sulg on väga vastupidav ja õige hoolduse korral kestab kvaliteetne sulejope kaua.

Sulgede suurim puudus on see, et märjana kaotavad nad suure osa oma sooja hoidvatest omadustest. Kord juba märjaks saanud sulejope kuivab kaua. Märjaks saanud suled kipuvad klompi vajuma, mistõttu tuleb neid kuivatamise käigus aegajalt saputada.

Ära hoia sulejopet tihedalt kokku pakituna, vaid riputa see riidepuule. Kui jope hooldusjuhendis on veega pesu lubatud, kasuta spetsiaalselt suleesemete pesemiseks mõeldud pesuvahendit või neutraalset loputus- ja valgendavate ainete vaba pesugeeli. Pesuvee temperatuur peaks olema 30-40 kraadi vastavalt pesujuhisele. Loputa korralikult ja kuivata jope võimalikult kiiresti.

Sünteetilisi materjale on tänapäeval mitmeid. Tuntumad kaubanduslikud nimetused on näiteks PrimaLoft, Thermolite, Thinsulate jne. Sünteetilised materjalid toimivad sarnaselt sulgedega, sidudes oma kiudude vahele seisvat õhku. Mõnede materjalide puhul (näiteks Tehrmolite) kasutatakse õõnsaid kiude, mis muudab materjali kergemaks ja tänu kiudude sees olevale seisvale õhule ka soojapidavamaks. Siiski jäävad praegu veel sünteetiliste materjalide soojapidavuse omadused sulgedele alla. Sama soojapidavuse juures on sünteetiline materjal sulest raskem. Sünteetilised kiud lagunevad ajapikku, mistõttu need ei ole nii vastupidavad, kui suled.

Samas aga säilitavad sünteetilised materjalid oma soojapidavuse ka märjana, sest need ei ima vett. Tänu sellele omadusele kuivab ka sünteetilise isolatsioonimaterjaliga jope tunduvalt kiiremini kui sulejope ja see ei vaja kuivatamise käigus erikohtlemist.

Niisiis, kumba valida? Kokkuvõtteks võib öelda, et sulg sobib ideaalselt kuivadesse ja külmadesse oludesse, see on kerge ja väga hästi sooja pidav. Sünteetilised materjalid on parimad niisketes ja märgades oludes ning juhul, kui rõivaeset on vaja tihti pesta.

Joped

Sulge
Black
purple
reflect pond

8848 Theresia ladies’ jacket

130.00 + KM 20%
Sulge
Black
Navy
red
reflect pon

8848 Sagarmatha men’s jacket

122.97130.00 + KM 20%
Sulge
Black
Navy
red
Wine

8848 Alina ladies’ Jacket

99.00 + KM 20%
Sulge
Black
Deep Dive
Navy
red

8848 Sculpt jacket

99.00 + KM 20%
Sulge
charcoal
indigo

8848 Armina ladies’ softshell jacket

138.00 + KM 20%
Sulge
Black
charcoal
Deep Dive
indigo
Navy

8848 Padore softshell jacket

138.00 + KM 20%
Sulge
blue

8848 Serre jacket

129.00 + KM 20%
Black
fluor.ye

Rexia ladies’ jacket

59.90 + KM 20%
Black
fluor.ye

Rex men’s jacket

59.90 + KM 20%
Black

Parka Alma long ladies’ shell jacket

119.90 + KM 20%
Black

Parka Ames long men’s shell jacket

119.90 + KM 20%
Black
dk grey

Allieladies’ padded jacket

119.90 + KM 20%