Logoga tooted

Talveriiete isolatsioonimaterjalid

Kui eelmine kord rääkisime materjalidest, mis hoiavad meid vihmase sügisilmaga kuivana, siis nüüd on sobilik ette võtta materjalid, mis hoiavad meid talvises pakases soojana.

Kuidas isolatsioonimaterjalid töötavad?

Füüsikaseaduste kohaselt liigub soojus alati soojemalt alalt külmale alale, püüdes saavutada temperatuuride võrdsustumist. See, kui palju meie keha soojust kaotab, sõltub paljudest teguritest, näiteks: kehatemperatuur, välistemperatuur, tuule kiirus ja isolatsioonikihi paksus. Soojustusmaterjal seob oma kiudude vahele liikumatut õhku. Õhk on halb soojusjuht, nii et mida rohkem materjal õhku seob, seda paremini see sooja hoiab. Soojapidavusele aitavad kaasa ka tuult pidav pealismaterjal ja soojust kehale tagasi peegeldav vooder.

Rõivaste soojustusmaterjalid jagunevad laias laastus kaheks: looduslikud ja sünteetilised.

Looduslikest materjalidest on üleriietes enim kasutatav udusulg. Rõivastes kasutatakse peamiselt pardi ja hane udusulgi. Oma soojapidavuse ja kaalu suhtelt on see siiani parim soojustusmaterjal. Sulg on kerge, hea soojapidavusega ja samas ka väga hästi kokku pakitav. Sulg on väga vastupidav ja õige hoolduse korral kestab kvaliteetne sulejope kaua.

Sulgede suurim puudus on see, et märjana kaotavad nad suure osa oma sooja hoidvatest omadustest. Kord juba märjaks saanud sulejope kuivab kaua. Märjaks saanud suled kipuvad klompi vajuma, mistõttu tuleb neid kuivatamise käigus aegajalt saputada.

Ära hoia sulejopet tihedalt kokku pakituna, vaid riputa see riidepuule. Kui jope hooldusjuhendis on veega pesu lubatud, kasuta spetsiaalselt suleesemete pesemiseks mõeldud pesuvahendit või neutraalset loputus- ja valgendavate ainete vaba pesugeeli. Pesuvee temperatuur peaks olema 30-40 kraadi vastavalt pesujuhisele. Loputa korralikult ja kuivata jope võimalikult kiiresti.

Sünteetilisi materjale on tänapäeval mitmeid. Tuntumad kaubanduslikud nimetused on näiteks PrimaLoft, Thermolite, Thinsulate jne. Sünteetilised materjalid toimivad sarnaselt sulgedega, sidudes oma kiudude vahele seisvat õhku. Mõnede materjalide puhul (näiteks Tehrmolite) kasutatakse õõnsaid kiude, mis muudab materjali kergemaks ja tänu kiudude sees olevale seisvale õhule ka soojapidavamaks. Siiski jäävad praegu veel sünteetiliste materjalide soojapidavuse omadused sulgedele alla. Sama soojapidavuse juures on sünteetiline materjal sulest raskem. Sünteetilised kiud lagunevad ajapikku, mistõttu need ei ole nii vastupidavad, kui suled.

Samas aga säilitavad sünteetilised materjalid oma soojapidavuse ka märjana, sest need ei ima vett. Tänu sellele omadusele kuivab ka sünteetilise isolatsioonimaterjaliga jope tunduvalt kiiremini kui sulejope ja see ei vaja kuivatamise käigus erikohtlemist.

Niisiis, kumba valida? Kokkuvõtteks võib öelda, et sulg sobib ideaalselt kuivadesse ja külmadesse oludesse, see on kerge ja väga hästi sooja pidav. Sünteetilised materjalid on parimad niisketes ja märgades oludes ning juhul, kui rõivaeset on vaja tihti pesta.

Joped

Hall
Must
Oranž
Punane
Royalsinine
Tumeroheline
Tumesinine

Winton

21.85 + KM 20%
graphite

Gladstone

22.94 + KM 20%
Laimiroheline
Must
Oranž
Punane
Sinine
Terashall
Tumesinine

Printer Fastplant meeste jope

22.94 + KM 20%
Laimiroheline
Must
Oranž
Punane
Sinine
Terashall
Tumesinine

Printer Fastplant naiste jope

22.94 + KM 20%
Meleeritud Antratsiit
Must
Neoonkollane
Tumesinine

Clique Basic vihmajope

33.35 + KM 20%
Oranž
Rubine red

MUIRFIELD LADY JACKET

40.19 + KM 20%
Must
Ookeanisinine
Punane
Roheline
Terashall
Tumesinine
Valge

Printer Headway jope

40.19 + KM 20%
Must
Punane
Royalsinine
Tumesinine

Clique Basic Softshell Junior

41.29 + KM 20%
Must
Punane
Sinine
Tumehall
Tumesinine

Clique Hardy jope

44.85 + KM 20%
Meleeritud Antratsiit
Meleeritud sinine
Meleeritud tumesinine
Must
Red melange

Twin Lakes lukuga meeste dressipluus

44.85 + KM 20%
Meleeritud Antratsiit
Meleeritud sinine
Meleeritud tumesinine
Must
Red melange

Twin Lakes lukuga naiste dressipluus

44.85 + KM 20%
Must
õunaroheline
Punane
Punane apelsin
Royalsinine
Sidrunikollane
Tumehall
Tumesinine
Valge

Clique Basic Softshell meeste jope

45.89 + KM 20%