Logoga tooted

Õige niidivaliku ABC

Kas oled kunagi mõelnud, milline oleks õige niit, mille tikkija valib sinu ettevõtte logo või sõnumi tootele tikkimiseks? Tõenäoliselt ei ole sa selle peale tulnud just tihti, kuid tellijana peaksid olema teadlik erinevatest võimalustest, mida sulle turul pakutakse.

KVALITEET

Mida kõrgem on niidi kvaliteet, seda vähem on vaja spetsiaalset käsitlemist. Halva kvaliteediga niidil on palju ebemeid ja see puruneb kergesti. See muudab tikkimise ebamugavaks ja tikandi välimuse kehvemaks. Igal niidiliigil on spetsiifilised omadused ja need käituvad erinevalt. Meie kasutame ja soovitame Madeira kõrgekvaliteedilisi niite.

KIUD

Niidid on valmistatud kas looduslikest (puuvill, vill, siid, lina) või sünteetilistest kiududest (polüester, nailon, viskoos). Ehkki kiudude tüüpe on palju erinevaid, kasutatakse tikkimisniitide valmistamisel peamiselt neid kolme:

1. Polüesterniidid

Valmistatud sünteetilistest materjalidest, pressitud ja keerutatud, kedratud, värvitud ja töödeldud. Tekstiilitööstuses on polüesterniit keemilistest kiududest üks populaarseimaid.

➕ Polüesterniidi positiivseteks omadusteks on UV-kiirguse hea talumine ning vastupidavus hõõrdumisele ja kemikaalidele. Lisaks on polüesterniit tugev ja kergesti pestav – seega sobib see eriti hästi värvikirevate kangaste, õue- ja spordiriiete, ujumisriiete, lasterõivaste, tööriiete ja muude esemete jaoks, mida tuleb sageli puhastada või mis puutuvad kokku hõõrdumise,  niiske keskkonna või ekstreemsete ilmastikutingimustega või mille puhul on oht, et rõivaeseme kangas annab värvi.

➖ Miinustena võib välja tuua, et polüesterniitidel on külm läige ja need ei talu kõrget temperatuuri.

polüesterniit

2. Viskoosniidid

Viskoos (ingl. k. rayon) on valmistatud tselluloosist, mis saadakse puidumassi töötlemisel. Pärast koore eemaldamist hakitakse puit väikesteks tükkideks, keedetakse rõhu all, töödeldakse keemiliselt, pestakse ja kuivatatakse. Kuigi tegemist on algselt loodusest pärit toorainega, ei saa viskoosi lugeda looduslikuks kiuks, kuna seda on väga palju keemiliselt töödeldud.

➕ Viskoosniidi eeliseid on palju: need on pehmed, siledad, nahasõbralikud ja meeldivad katsuda. Tikand jääb erksavärviline ja ilusa pehme läikega, talub pesemist kuni 95°C.

➖ Miinused: ei ole värvikindel, kui puutub kokku tugeva pesuvahendi või pleegitajaga, ei talu ka pikaajalist intensiivset UV-kiirgust.

viskoosniit2

3. Looduslikust kiust puuvillaniidid

Valmistatud puuvillast, mida töödeldakse, väänatakse, kedratakse ja värvitakse.

➕ Hea omadus on see, et see jätab käsitsi valmistatud tikandi mulje, kuna tikkimisniit on jämedam. See meenutab peenemat lõnga ja nii tuleb ka tikand ilma abivahenditeta mahulisem. Eriti hästi sobib see kudumitele ja šenilltikandi jaoks, aga ka moe- ja tänavarõivaste tikkimiseks.

➖Kuna puuvillaniit on jämedam, ei saa sellega tikkida väga peenikesi detaile. See ei talu pikalt niiskeid tingimusi ja sagedasel pesemisel kipub selle värv tuhmuma.

Puuvillaniit

Kui projektijuht järgmine kord sinult tikkimistöö tellimust vastu võttes niidisoovi ei täpsusta, siis ole tark ja küsi ise selle kohta üle. Nii võid olla kindel, et saad oma ettevõte logo ning sõnumi kvaliteetse tikandiga sobivale tootele kanda.

Kinkimise rõõmu ja brändimise tarkust!

#kruzedisain #kruze #tikand #logo #logoga #reklaamkink #ärimeene #ärikingitus #kingitus