Logoga tooted

Kuidas valida akupanka?

Tänapäeva aina võimsamaks muutuvad nutiseadmed tarbivad ka üha enam energiat. Alati aga ei ole vajalikul hetkel võimalust telefoni seinapistikusse aheldada – sellisel juhul aitab hädast välja akupank. Akupankade valik on väga lai – mudelid erinevad üksteisest nii mahutavuse kui kasutusmugavuse poolest. Mida peaks siis akupanga valikul silmas pidama?

Üks olulisimaid näitajaid akupanga juures on tema mahutavus. Seda mõõdetakse milliampertundides (mAh). Mida suurem akupanga mahutavus, seda suuremaid akusid suudab see laadida. Näiteks 2200 mAh akupank peaks teoreetiliselt ühe korra täis laadima 2200 mAh aku. Tegelikkuses aga see päris nii ei ole. Nimelt kulutab ka laadimisportsess ise energiat, mistõttu läheb osa energiat selle käigus kaduma. Tavaliselt suudab akupank välja anda umbes 70% tema peal kirjas olevast väärtusest, paremad kuni 90%.

Mahutavus ja väljundpinge

Teine oluline näitaja on väljundpinge. Kui akupanga väljundpinge on väiksem, laetava seadme oma, siis pruugi akupank seadet laadima hakata. Suurema väljundpingega akupank laeb kiiremini ja on suuteline laadima mitut seadet korraga. Näiteks tahvelarvuti jaoks vali kindlasti 2-amprise väljundiga akupank. Osadel akupankadel on ka mitu väljundit – 1-amprine telefoni ja 2-amprine tahvelarvuti jaoks, võimaldades laadida korraga kahte seadet. Akupanga valikul vaata, et sellel oleks kaasas kaablid, mis sobivad sinu seadmetele.

Kasutusmugavuse seisukohalt on oluline ka kaasaskantavus. Üldjuhul on nii, et mida suurema mahutavusega on akupank, seda suurem on ta ka oma mõõtmetelt. On olemas iminappadega mudeleid, mida on mugav kinnitada seadme tagaküljele, nii et laadimise ajal saad telefoni või tahvelarvutit kasutada ilma, et juhtme otsas rippuv akupank jalgu jääks. Paljudel akupankadel on peal ka täituvuse indikaator, mis näitab, millal on vaja seda laadida.

Ära hoia oma akupanka äärmuslikes tingimustes. Pikemat aega külmas või kuumas hoidmine võib seda tõsiselt kahjustada.