Logoga tooted

Kruze Disain aitab Foodsharing Tartul T-särkide kaudu maailma aidata

Käesolev lugu on hea näide sellest, kuidas väheste vahenditega jõuda ideest teostuseni. Ühised väärtused on parima koostöö aluseks ja julge pealehakkamine on tihti juba pool võitu. Siit saad lugeda, kuidas Kruze ja Foodsharing Tartu üksteist leidsid ja miks ettevõtete vastastikune aitamine oluline on.

1. Abikäed sotsiaalmeediast

Esialgu otsis Foodsharing Tartu tiim läbi sotsiaalmeedia T-särkide kujundajat. Kuna nad on mittetulundusühing ja on siiani hästi hakkama saanud heade inimeste ja ettevõtete abiga, siis otsustati märtsi lõpus, et tehakse T-särkide kujundamise abipalve sotsiaalmeedia kaudu.

Abipalve postitus loodi nii Tartu Toidujagamise Instagrami kui ka Facebooki lehele koos tingimustega, mida kujunduselt eeldatakse. Peamiselt seda, et särgil oleks logo ja lühike lause, mis nende tegevust iseloomustaks. Kaasa võis lüüa igaüks ja parimale T-särgi kujundajale kingiti kastitäis head-paremat päästetud toitu. Seeläbi saadi tuttavaks kahe väga sõbraliku ettevõttega, kes esitasid väga kenad kujundused. Vabatahtlike sõnumirakendusse pandi T-särgi kavandid hääletusse, kus eelistati ühehäälselt lihtsamat disaini. 

Lõpuks saadi jagada suurt rõõmu-uudist: enda tulevastele särkidele saab sobiva kujunduse tänu LittlePrint’ile. Foodsharing Tartu hindab LittlePrint’i, sest see ettevõte usub, et tänapäeval on igaühe kohustus proovida vähendada oma tarbimise mõju looduskeskkonnale. Nad kasutavad oma toodete valmistamiseks tekstiilivabriku jääke või kasutatud materjale. See on täpselt see, millesse ka Foodsharing Tartu usume. Tegemist on uue ja väikese ettevõttega, kellele saadi peale kujunduse valimist sotsiaalmeedia kaudu päris palju tähelepanu tõmmata.

2. Läbi sotsiaalmeedia koostööni – lugu, kuidas Kruze Disain ja Foodsharing Tartu üksteist aitavad.  

Kruze ja Foodsharing Tartu leidsid üksteist läbi Facebooki. Erinevates sotsiaalmeediakanalites tegi Foodsharing Tartu üleskutse Pane meile särgid selga ja selle eesmärk oli leida trükkijat, kes oleks valmis Foodsharing Tartu tiimile 15 T-särki trükkima. Üleskutses märgiti kümmekond Eestis tegutsevat T-särgi trükkijat. Kuna Kruze on igati keskkonnasõbralikkuse poolt, siis kahe ettevõtte teed ristusid ja koostöö algas. Tänutäheks, et Foodsharing Tartu muudab maailma paremaks paigaks, oli Kruze Disain meeleldi valmis kingituseks 15 tasuta T-särki tegema.

Taaskord oli Foodsharing Tartul hea meel tõdeda, et saadakse koostööd teha ettevõttega, kes mõtleb keskkonna säästmisele. Suhtlemine Kruzega on olnud nende jaoks väga lihtne, operatiivne ja meeldiv ning Foodsharing Tartu hindab väga trüki- ja kujundusteenuseid pakkuva ettevõtte panust ja aega toidujagamise tegevuse toetamisel. Vastutasuks aitab Foodsharing Tartu erinevatel platvormidel Kruze Disainist head sõna levitada. Kas pole mitte tore kui püütakse üksteist aidata ja seejuures ka loodusele mõelda? Sellise tegevuse nimi on vastastikune abi ehk i.k. mutual aid. See on Eestis vähelevinud mõiste, aga oma tegevuste ja koostööde kaudu loodab Foodsharing Tartu, et see saab peagi tavapäraseks tegevuseks.

Tiimi ühtsus kui tiimi tugevus.
Foodsharing Tartu on sel aastal saanud juurde palju uusi aktiivseid vabatahtlikke. Selleks, et juba mõnda aega lõhestunud maailmas vähegi kokku hoida, soovisid nad, et neil oleks ühesugused T-särgid. Need aitavad tekitada ühtsustunnet ja lisavad professionaalsust. Nende soov oli, et inimesed tunneksid Foodsharing Tartu tiimi särkide kaudu ära. Samuti aitab see reklaamida olulist tegevust ehk toidupäästmist ja seeläbi tõsta teadlikkust toidu raiskamise probleemi laialdase ulatuse kohta.

3. Kes on Foodsharing Tartu ja mida nad päästavad?

Foodsharing Tartu seisukoht on, et kui inimesed ei jõua toitu ära tarbida, siis tuleks söömiskõlbulik toit uuesti tarbimisse anda. Toidu tootmiseks on kasutatud hulgaliselt ressursse, sealhulgas inimtööjõudu. Toidu prügimäele sattumine on ka üks suurimaid kliimamõjutajaid. Foodsharing Tartu on Eesti suurim toidujagamise aktsioon ja inspiratsiooni said nad Saksamaal 2012. aastal alguse saanud sarnasest liikumisest.

Ettevõttel on Tartus kolm toidujagamispunkti ning hetkel on nad ehitamas neljandat. Nendesse toidujagamispunktidesse toovad toitu kodumajapidamised, toitlustajad ja vabatahtlikud. Kõigil on võrdsed võimalused sinna toitu tuua ja seda võtta. 

Pildigalerii:

Vasakult Anneli Terasmägi, Annaliis Täheväli, Elsa Jukola, Kasper Keps, Kerly Ilves ja Greete Niido. 

Pildil tulid liikmed kokku Tartu Toidujagamise teise toidujagamispunkti avamiseks 1. juunil, 2020. Genialistide toidujagamispunkt on esimene külmikuga liikumise punkt, nüüd on neid on peatselt neli, juurde on õige pea lisandumas uus, Annelinna elamurajoonis asuv punkt.
Anneli tegeles 2020. aastal, kui koroona Eestis elukorralduse sassi ajas, omal algatusel abivajajate toitmisega – otsis kokku ülejäävat toitu, jagas selle edasi ja valmistas suppi.

Annaliis, Elsa, Kasper, Kerly, Greete ja Marie (puudub pildilt) on olnud Tartu Toidujagamisega seotud selle algusest saadik.

Foto. E. Agyemang

Aparaaditehase toidujagamispunkt, kolis pool aastat peale tubastes tingimustes toimist õue, Kastani 42 hoones asuva loomakliiniku sissepääsu juurde. 

Foto: A. Suur

Tartu Toidujagamise veganid – Elsa Jukola, Kerly Ilves ja Annaliis Täheväli 

Foto. E. Agyemang

Järjekordne Toidupanga annetus 

Foto: S. Alabert

Kruze Disaini tootevalikust leiad kindlasti sobiva ja personaalse kingituse igale kliendile, töötajale ja koostööpartnerile. Võta meiega ühendust kruze@kruze.ee või broneeri virtuaalkohtumine Kruze müügiesindajaga SIIN ja leiame üheskoos parima lahenduse!

Kruze Disain soovib kinkimise rõõmu ja brändimise tarkust!

#kruzedisain #kruze #disain #logo #kuumpresstrükk #ökoloogiline #keskkonnasõbralik #loodussõbralik #keskkonnasäästlik #eluviis #bränding #hooldus #tootehooldus #logoga #reklaamkink #ärimeene #ärikingitus #kingitus #planeerimine #reklaammeened #kinkekomplektid #giftset #personaliseeritud #korporatiivkingitused #nimelisedkingitused #kingidkollektiivile #kingitused #t-särgid #koostöö #foodsharingtartu #toidujagamine #vastastikuneabi